Zdrowy kręgosłup dla każdego

Dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Torunia Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej proponujemy zajęcia usprawniające „Zdrowy kręgosłup dla każdego”

Wiele osób sądzi, że ćwiczenia fizyczne to jedynie element rehabilitacji po przebytych chorobach i urazach. Tak naprawdę jednak regularna aktywność fizyczna to przede wszystkim podstawowa metoda profilaktyki, także w przypadku schorzeń kręgosłupa, tak często spotykanych u coraz młodszych osób. Podpowiemy, jakie ćwiczenia na zdrowy kręgosłup można wykonywać w domu, a na jakie lepiej zgłosić się do specjalistów.

Regularna, dopasowana do wieku oraz stanu zdrowia gimnastyka to doskonały sposób na poprawę nie tylko sprawności fizycznej, ale także zdrowia – jest ona bowiem zarówno elementem rehabilitacji, np. po urazach, jak i profilaktyki wielu schorzeń. W przypadku seniorów aktywność fizyczna pomaga utrzymać sprawność ruchową, obniża ciśnienie krwi, ogranicza ryzyko zachorowania na depresję, a także ma dobroczynny wpływ na mięśnie i stawy kręgosłupa.

Ćwiczenia przez nas zaproponowane mogą być alternatywą na skuteczne leczenie bez leków.

Zajęcia składać się będą ze spokojnych ćwiczeń, których głównym celem jest wzmocnienie i rozciągnięcie mięśni przykręgosłupowych oraz mięśni stawów obwodowych. Regularne uczęszczanie na takie zajęcia skutkuję likwidacją napięć mięśniowych, wzmocnieniem i poprawą sylwetki a co za tym idzie zmniejszeniem dolegliwości bólowych pleców.

Ćwiczenia na zdrowy kręgosłup zapobiegają schorzeniom i chorobom cywilizacyjnym.

Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany instruktor 

Zajęcia odbywać się będą przez dwa miesiące. Od 16 września do 22 listopada 2 razy w tygodniu:

poniedziałek godz. 17.15 i piątek godz. 16.15

odpłatność za cały program 50zł

Zapraszamy do Naszego Klubu

Zgłoszenia i zapisy:

tel. 56/62-10-028 lub 518 640 702

Ilość miejsc ograniczona.

komsz logo www 350x87px logo fitness TKKF logo 350x81px

W naszym Klubie szkolimy instruktorów rekreacji ruchowej i instruktorów sportu - fitness, hatha joga, samoobrona, itp..

Szczególy na stronie: www.maraton.pl