Zumba dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera i Downa

Jako jedyni w Toruniu prowadzimy zajęcia zumby dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera i zespołem Downa.

Do końca roku zajęcia darmowe, dofinansowane przez Urząd Miasta Torunia Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej.

Zumba dla dzieci autystycznych, z zespołem Aspergera i z zespołem Downa to zajęcia, które mają na celu rozwinąć własną równowagę i równowagę psychiczną dzieci autystycznych. Zajęcia Zumby, ukierunkowane są właśnie na takich uczestników, są przygotowane i opracowane zmyślą właśnie o takich dzieciach. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, ze taniec jest doskonałą metodą terapeutyczną, stymulującą i relaksacyjną. Dzięki własnej aktywności dzieci autystyczne czy z zespołem Downa stopniowo poznają fizyczne możliwości własnego ciała, uczą się panowania nad własnymi czynami, emocjami czy gestami. Dzięki temu dziecko autystyczne lepiej koncentruje swoją uwagę, łatwiej się skupia na wykonywanych czynnościach. Ruch, muzyka i taniec są doskonałą formą relaksacji dla dzieci z autyzmem. Terapia tańcem i ruchem znana jest powszechnie pod nazwą „choreoterapia”. Uznaje się, że psychoterapeutyczne wykorzystanie ruchu

zwiększa psychiczną i fizyczną integrację człowieka. Powszechnie docenia się ogromną wartość tańca dla osób mających problemy emocjonalne.

Terapia tańcem pozytywnie wpływa na poprawę relacji z otoczeniem, w tym również z osobami bliskimi. W zajęciach dzieci będą uczestniczyły razem z rodzicami. Jest to bardzo istotne w przypadku dzieci autystycznych. Taniec zapobiega gromadzeniu napięć i blokowaniu energii.

Dla dzieci, które z powodu autyzmu, zespołu Aspergera czy zespołu Downa nie rozwijają się właściwie zajęcia taneczne są doskonałym lekarstwem. Taniec pomaga im się wydostać z zamkniętego świata w jakim żyją. Te dzieci bardzo często mają problem z kontaktem z innymi dziećmi. W domu spędzają większość czasu w swoich pokojach grając w gry komputerowe. Zajęcia taneczne mają na celu poprawić umiejętność rdzenia sobie w relacjach przestrzennych, co u dzieci z autyzmem, zespołem Aspergera, zespołem Downa bywa sporym problemem. Podczas takich zajęć dzieci uczą się współdziałania w grupie. Nabierają pewności siebie, poprawiają koordynację i sprawniej się poruszają. Uczą się otwiera na siebie i swoje potrzeby, jak zaakceptować siebie. Wzrasta również ich poczucie własnej wartości i pewności siebie. Poprzez taniec będą miały również możliwość odreagowania stresu i napięcia.

Grupą odbiorców będą dzieci z Torunia, dotknięte Autyzmem, Zespołem Aspergera i zespołem Downa w wieku od 6 do 17 lat wraz z rodzicem dla którego to też wspaniała zabawa i wskazany ruch.

Zajęcia prowadzi wykwalifikowany instruktor.

Zajęcia odbywać się będą przez prawie cały rok, z przerwą wakacyjną w miesiącach lipiec/sierpień 1 razy w tygodniu, zawsze w piątki godz. 15.00

Zapraszamy do Naszego Klubu

Zgłoszenia i zapisy:

tel. 56/62-10-028 lub 518 640 702

Ilość miejsc ograniczona.

komsz logo www 350x87px logo fitness TKKF logo 350x81px

W naszym Klubie szkolimy instruktorów rekreacji ruchowej i instruktorów sportu - fitness, hatha joga, samoobrona, itp..

Szczególy na stronie: www.maraton.pl